30-1-Shaangu-logo.png

Upřesňující informace majitelů společnosti Ekol ke zprávě sdělovacích prostředků ze dne 7. července 2014 o prodeji společnosti Ekol čínské společnosti ShaanGu

Dne 7. července 2014 byla uveřejněna sdělovacími prostředky informace, že čínská společnost ShaanGu převezme 100 % podíl ve společnosti Ekol.

Vzhledem k útržkovité informaci, mnohdy nepřesně interpretované, bychom rádi našim obchodním partnerům přiblížili skutečný stav jednání. V průběhu procesu, který řídí poradenská společnost REDBAENK s.r.o., podepsali majitelé společnosti Ekol a ShaanGu dokument „letter of intent“, kterým si obě strany v průběhu jednání definovaly stěžejní parametry případné akvizice společnosti Ekol ze strany největšího čínského výrobce průmyslových kompresorů.

V případě, že se obě strany během následných jednání dohodnou, ShaanGu získá od stávajících majitelů firmy 75% podíl ve skupině Ekol s tím, že stávající majitelé zůstanou čtvrtinovými podílníky ve společnosti a budou nadále pokračovat na stávajících manažerský postech. Vzájemným cílem obou firem bude v následujících letech zachovat a dále rozvíjet kompetence společnosti Ekol, zejména formou vývoje a dodávek specifických parních turbín pro pohony kompresorů a pro pohony komplexních technologických celků, které ShaanGu dodává pro asijský trh, stejně tak jako budovat obchodní expanzi Ekolu na asijském trhu v ostatních oblastech činnosti společnosti Ekol, jako je segment parních kotlů, spalovacích turbín a komplexních dodávek energetických celků.

Součástí případné dohody se společností ShaanGu je i budoucí opce na získání zbývajícího 25% podílu ve skupině Ekol v následujících sedmi letech letech od nákupu majoritního podílu.

Majitelé společnosti Ekol očekávají, že případné spojení s předním čínským výrobcem kompresorů vytvoří pro společnost Ekol mnoho nových obchodních příležitostí nejen na asijském, ale i na ostatních trzích a objem výroby ve společnosti Ekol bude i nadále růst.

 

EKOL Brno

EKOL, spol. s r.o. je flexibilní, rychle se rozvíjející česká společnost založená v roce 1991, která je respektovaným evropským výrobcem a dodavatelem zařízení na výrobu tepla a elektrické energie...


30 let společnosti ShaanGu EKOL

Odkazy na video v ENG, PL, ARAB

Bioelektrárna ve Sviadnově

Odkazy na video v ENG, GER


+420 543 531 710

Pošlete nám e-mail
Garanční zkoušky turbíny...

V prosinci 2023 bylo provedeno úspěšné garančního měření turbosoustrojí...

Aktualizováno: 27.02.2024