Synthos Dwory 7 Sp. z o.o., Sp. - 31.7 MW

18. března 2021 Synthos podepsal smlouvu se společností EKOL na dodávku turbogenerátorového zařízení s výkonem 32 MW s protitlakou parní turbínou EST 50BE. Turbína bude instalována v závodě v Osvětimi v rámci investice do výstavby plynové a parní jednotky (CCGT). Lhůta je 24 měsíců od uzavření smlouvy.

Jednotka plyn-pára se v současné době vyznačuje nejvyšší účinností výroby elektřiny. Jednotka bude vyrábět teplo potřebné pro výrobu v chemických zařízeních společnosti a zároveň díky kombinované výrobě tepla a elektřiny zvýší výrobu elektřiny, která se bude prodávat na otevřeném trhu s energií. Předpokládaným datem dokončení celé investice CCGT je konec roku 2023.

Projekt výstavby plynové a parní jednotky CCGT CCGT umožní změnu palivové směsi používané ve stávající teplárně. Je v souladu se strategií dekarbonizace skupiny Synthos Group a bude mít pozitivní dopad na životní prostředí.

 

EKOL Brno

EKOL, spol. s r.o. je flexibilní, rychle se rozvíjející česká společnost založená v roce 1991, která je respektovaným evropským výrobcem a dodavatelem zařízení na výrobu tepla a elektrické energie...


30 let společnosti ShaanGu EKOL

Odkazy na video v ENG, PL, ARAB

Bioelektrárna ve Sviadnově

Odkazy na video v ENG, GER


+420 543 531 710

Pošlete nám e-mail
PF2024

Vážení,
s potěšením vám posíláme naši elektronickou...

Aktualizováno: 01.12.2023