PODPIS NEJVĚTŠÍHO KONTRAKTU V HISTORII EKOL

Na začátku měsíce srpna společnost EKOL podepsala největší kontrakt ve své historii za posledních 27 let a to v objemu více než 750 miliónů. Našim zákazníkem je koncern Kernel, který je jeden z největších zpracovatelů olejnin (slunečnice, řepka, sója) v jihovýchodní Evropě.

V roce 2017 Kernel poptal v EKOLu kotle pro 5 připravovaných projektů - Poltava, Bandurka, Černomorsk, Pridněprovskij a Volčansk. Kotle byly poptány i u jiných výrobců a tendrem prošlo celkem 14 kotlů. Koncem roku 2017 Kernel sestavil zadání a vyhlásil tendr na 14 turbín, které poptal v EKOLu a u dalších výrobců turbín. Tendr byl uzavřen v lednu 2018. EKOL, jako dodavatel kotlů i turbín, získal výhodu a byl pozván na jednání do Kyjeva. Následovala inspekční cesta managementu Kernel do EKOLu, návštěva výrobního závodu EE, referencí EKOL v ČR a jednání s vedením EKOL. 

Po opakovaných jednáních a upřesněních byl tendr vyhodnocen a EKOL v květnu 2018 obdržel od Kernelu LOI na dodávku technologického zařízení 6 biomasových kotlů na spalování odpadů z výroby Kernel (slupky slunečnice) a 3 kondenzačních odběrových turbín energobloků pro závody Bandurka, Pridněprovskij a Volčansk. Cílem projektu je utilizace odpadů z výroby, zabezpečení závodů procesní párou a el. energií a prodej přebytku generované el. energie podle zeleného tarifu v Ukrajině.

Parametry kotlů a turbín jednotlivých projektů vycházejí z množství paliva (odpady ze zpracování olejnin). U kotlů se jedná o 35 – 105 t/h páry, 67bar a 485°C . Co se týká parních turbín, elektrický výkon je od 12 – 24MW. Projekty budou realizovány do konce roku 2019 (Bandurka) a do konce roku 2020 (Pridněprovskij a Volčansk). 

EKOL Brno

EKOL, spol. s r.o. je flexibilní, rychle se rozvíjející česká společnost založená v roce 1991, která je respektovaným evropským výrobcem a dodavatelem zařízení na výrobu tepla a elektrické energie...


30 let společnosti ShaanGu EKOL

Odkazy na video v ENG, PL, ARAB

Bioelektrárna ve Sviadnově

Odkazy na video v ENG, GER


+420 543 531 710

Pošlete nám e-mail
PF2024

Vážení,
s potěšením vám posíláme naši elektronickou...

Aktualizováno: 01.12.2023