SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ PROPAGAČNÍHO CENTRA MEZINÁRODNÍ SPOLUPRÁCE SHAANXI


Dne 30.6.2018 se sešli zástupci společností EKOL a ShaanGu u příležitosti slavnostního otevření Propagačního centra mezinárodní spolupráce Shaanxi.

V roce 2013 byla prezidentem ČLR Xi Jinpingem představena hospodářská iniciativa Novodobé hedvábné stezky. Jedná se o komplexní finanční a obchodní strategii, která má představovat odpověď ČLR na nevyváženou geoekonomickou globální situaci a klade si za cíl zvýšit globální vliv ČLR. Vize Hedvábné stezky obsahuje dvě hlavní obchodní cesty. První, po souši, kopíruje starověkou Hedvábnou stezku a vede z Číny přes Střední Asii do Evropy. Druhá, námořní, má vést přes Indický subkontinent, točit se kolem Bengálského zálivu, poté přes Indický oceán k východním břehům Afriky a dále skrz Suezský průplav do Evropy.

Město Xi'an je výchozím bodem historické Hedvábné stezky, historickým hlavním městem a důležitým centrem v západní Číně, a také hlavním městem provincie Shaanxi, kde je aktuálně implementována strategie rozvoje provincie Shaanxi v zahraničí.

EKOL je v současné době největší investicí provincie Shaanxi v České republice. Proto provinční vláda rozhodla zřídit ve společnostech ShaanGu a EKOL jakousi platformu mezinárodní výrobní spolupráce a založit Propagační centru. Hlavní odpovědností střediska je vytvořit a rozvíjet spolupráci státních podniků v Shaanxi s vládou ČR.

Díky podpoře tohoto projektu a sledování různých příležitostí bude provincie Shaanxi aktivně a vytrvale podporovat podniky ve spolupráci v oblasti obchodu, investic a výrobních kapacit. Hlavním cílem je prozkoumat mezinárodní trh, podporovat zahraniční investice technologickou spolupráci v oblasti společného rozvoje.

V loňském roce bylo otevřeno ShaanGu European R&D centrum se sídlem v Düsseldorfu a MRO centrum v EKOLu. Přestože se jedná o na sobě navzájem nezávislá centra, jejich práce navzájem úzce souvisí a je spojnicí SG napříč Evropou.

 

EKOL Brno

EKOL, spol. s r.o. je flexibilní, rychle se rozvíjející česká společnost založená v roce 1991, která je respektovaným evropským výrobcem a dodavatelem zařízení na výrobu tepla a elektrické energie...


30 let společnosti ShaanGu EKOL

Odkazy na video v ENG, PL, ARAB

Bioelektrárna ve Sviadnově

Odkazy na video v ENG, GER


+420 543 531 710

Pošlete nám e-mail
PF2024

Vážení,
s potěšením vám posíláme naši elektronickou...

Aktualizováno: 01.12.2023