2. etapa energetického centra pro Etihad Food Industries v Iráku


Na základě pozitivních zkušeností s dodávkou EKOL, která byla uvedena do provozu v roce 2015, nás v loňském roce oslovil zákazník ETIHAD FOOD INDUSTRIES s poptávkou na dodávku druhé etapy energetického centra. Jedná se o privátní iráckou společnost, která vybudovala v minulých letech rafinerii cukru s kapacitou 3000 tun surového cukru denně v oblasti BABYLON, Irák.

V současné době tato společnost postavila vedle rafinerie cukru závod na rafinaci oleje, který plánuje rozšířit, dále zahájila výstavbu velkého závodu na zpracování obilí a zvažuje druhou linku rafinerie cukru. Pro tyto účely potřebuje nový energetický zdroj a tak se zrodila poptávka na druhou etapu energetického centra. Z původní poptávky, která obsahovala stejné řešení jako u první zakázky tedy 2 kotle 75 t/h a dvě protitlakové turbíny 10MW jsme se při jednání v Iráku dostali k tomu, že pro jejich budoucí potřeby bude třeba jiná konfigurace turbosoustrojí. Zůstaly tedy prakticky stejné kotle na mazut o výkonu 75t/h, ale pro zvýšené požadavky na výrobu elektřiny byly navrženy dvě kondenzační turbíny s regulovaným odběrem o výkonu 20 MW.


      
 
 

 

 

EKOL Brno

EKOL, spol. s r.o. je flexibilní, rychle se rozvíjející česká společnost založená v roce 1991, která je respektovaným evropským výrobcem a dodavatelem zařízení na výrobu tepla a elektrické energie...


30 let společnosti ShaanGu EKOL

Odkazy na video v ENG, PL, ARAB

Bioelektrárna ve Sviadnově

Odkazy na video v ENG, GER


+420 543 531 710

Pošlete nám e-mail
PF2024

Vážení,
s potěšením vám posíláme naši elektronickou...

Aktualizováno: 01.12.2023