Společnost EKOL postaví v Chorvatsku biomasovou elektrárnu

V posledních dnech odstartoval dlouho připravovaný kontrakt na biomasovou elektrárnu ve městě Benkovac v Chorvatsku. Náš zákazník, společnost BIOMASS TO ENERGY BENKOVAC d.o.o. vybral společnost EKOL na základě předchozích referencí a silného mezinárodního zázemí. Hlavním aspektem projektu byla příprava financování, které se stává nedílnou součástí většiny obdobných projektů.

Vzhled elektrárny

Zdroj spalující dřevní štěpku a slámové pelety bude mít čistý elektrický výkon 4,93 MW. Společnost EKOL v rámci této zakázky provede návrh, výrobu a výstavbu nového parního kotle o kapacitě 26 t/h a parní kondenzační turbíny o výkonu 5,6 MWe. V rámci celého EPC kontraktu dodávky „na zelené louce“ pak zajišťuje celkové projekty technologie, stavební část, dopravu paliva, systém chlazení, vyvedení elektrického výkonu a veškeré další nutné části pro plnohodnotný chod elektrárny.

Pro naši společnost je to významná akvizice a budoucí reference. Otázka obnovy energetiky je na území Balkánu aktuální a tak na tomto teritoriu mohou vzniknout nové obchodní příležitosti.

Kompletní vzhled elektrárny

 

EKOL Brno

EKOL, spol. s r.o. je flexibilní, rychle se rozvíjející česká společnost založená v roce 1991, která je respektovaným evropským výrobcem a dodavatelem zařízení na výrobu tepla a elektrické energie...


30 let společnosti ShaanGu EKOL

Odkazy na video v ENG, PL, ARAB

Bioelektrárna ve Sviadnově

Odkazy na video v ENG, GER


+420 543 531 710

Pošlete nám e-mail
PF2024

Vážení,
s potěšením vám posíláme naši elektronickou...

Aktualizováno: 01.12.2023