Medaile

Společnost ShaanGu získala na letošním MSV Zlatou medaili

Naše mateřská společnost ShaanGu, která byla jedním z vystavovatelů na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu, získala Zlatou medaili za inovační komponent ve strojírenství. Oceněným exponátem se stala BPRT turbína – turbína využívající energii z vysokých pecí.

Jedná se o energeticky úspornou technologii s vysokou účinností určenou k využití energie ze zbytkového tepla a tlaku v hutních procesech. Aniž by bylo zapotřebí dalších zdrojů energie, je tato inovativní technologie schopna převést energii ze zbytkového tepla a tlaku přímo na mechanickou hnací sílu připojením vzduchového kompresoru a plynné expanze na společné hřídeli. Tato technologie provádí dodávku vzduchu do vysoké pece a současně energeticky využívá odpadní teplo z vysoké pece. Tato technologie zjednodušuje původní složitý systém zrušením generátoru, integrací olejového systému a řídícího systému, zároveň celkově snižuje provozní náklady.

Za celou společnost EKOL spol., s.r.o. gratulujeme k získání ocenění.

 

EKOL Brno

EKOL, spol. s r.o. je flexibilní, rychle se rozvíjející česká společnost založená v roce 1991, která je respektovaným evropským výrobcem a dodavatelem zařízení na výrobu tepla a elektrické energie...


+420 543 531 710

Pošlete nám e-mail
ECO RAVEN – 6,9MWe

Dne 7. května 2021 jsme uzavřeli smlouvu na...

Aktualizováno: 07.05.2021